Az ajánlatról:
A maga nemében egyedülálló vizsgálat. A napi élet idegeskedései során sokszor érzünk a szívünk tájékán szorítást, testünk remeg, erősen verejtékezhetünk. Ezek a tünetek azt jelentik, hogy szervezetünk erőteljesen reagál a környezeti hatásokra. A szívet, mint központi szervünket a legérzékenyebben érintő probléma a stressz. A szív ingerületképző és -vezető rendszere az autonóm, vegetatív idegrendszer hatásaként reagál érzékenyen a szervezetet érő belső és külső stresszhatásokra. Ezek a hatások a hőmérsékletváltozástól kezdve az érzelmi izgalmakig mind-mind befolyásolják a szív ingerképzését és vezetését, ugyanakkor szorosan kapcsolódnak a szívmunka hatásfokához. A modern technológiának köszönhetően a szív- és érrendszeri stressz gyorsan és könnyen mérhető.

A VIPORT készülékkel lehetséges, hogy EKG alapú méréseket készítsünk magunkon otthon, akár útközben is. A VIPORT egy kézi, elemmel működő orvosi műszer, ami hozzásegít ahhoz, hogy könnyen, idejekorán felismerjük a különböző rizikófaktorokat. A VIPORT kiértékelésének bázisa a szívfrekvencia variabilitás (HRV) paraméterein alapszik, amit egy EKG jelfolyam felvétele és kiértékelése biztosít, ez alapján számolja ki a cardio stressz indexet (CSI). Az adatok alapul szolgálhatnak egy digitális többcsatornás EKG mérés számára is. Az EKG jeleket a VIPORT a hátoldalára helyezett 3 elektródán keresztül vételezi, a standard elvezetés alapján. A mérést a mellkas felső részén balra, a szívhez közel, szorosan a szívre szorítva végezhetjük el. A VIPORT -nak könnyen kezelhető háromszög formája van, annak érdekében, hogy különböző helyzetben könnyen kezelhető legyen az eszköz.


A mérés egy „elektromos” vizsgálat. Leginkább az EKG-hoz hasonlít. Ez egy funkcionális vizsgálat, mely a szív „pumpa” szerepét jobban ellenőrzi. Magának a mérésnek a faktorszáma önmagában nehezen értelmezhető. Ha a kapott értékszám 25 és 50 között van, az a normál tartományt jelzi, 25 alatt el kell gondolkodni, vagyis további elemzést igényel, hogy miért ilyen alacsony ez az érték. A 65-85 fölötti érték számokra jobban kell figyelni. Az ilyen értékeknél lehet extraütés, átvezetési időváltozás, stressz szituáció jelentkezés, kifáradás, stb. Ezeknél az értékeknél (65-85 felett) orvosi szempontból kell újravizsgálni a személyt. Ha az érték 80 felett van, akkor nyomatékosan meg kell vizsgálni az okokat! A szívstressz vizsgálatok kiegészítéseként kardiológiai kontroll, további EKG, szívultrahang vizsgálat szükséges. S ha ezek a vizsgálatok is jó értékeket mutatnak, akkor nyugodhatunk meg teljesen. A szívstressz alakulását nagyban befolyásolja a játékos aktuális állapota (esetleges fáradtsága, túlterhelése, kialvatlansága, izgalmi adrenalin szituációja).